Email

Vaši poštu si můžete vyzvednout pomocí jednoho z námi provozovaných webových klientů (změna hesla vašeho účtu zůstává stejná pro oba SW) :

Zřízení emailové schránky, FTP prostoru a webové domény 3.řádu pro zákazníky Kabel1

Máte-li zájem o zřízení pošty (nebo FTP prostoru) na našem serveru. Napište email na adresu admin@kabel1.cz, ve kterém uveďte Vaše jméno, adresu a tvar emailu něco@kabel1.cz. Velikost prostoru (emailové schránky, FTP) závisí na zvoleném internetovém tarifu, viz. tabulka níže.

Vzor: Žádám o zřízení emailu novak@kabel1.cz. Mé jméno je Antonín Novák. Bydlím v Lesní 777.

Heslo vám bude automaticky vygenerováno a zasláno. Toto heslo si můžete změnit díky výše uvedenému odkazu. Současně se zřízením internetové pošty získává uživatel i FTP prostor, nikoliv doménu 3.řádu (něco.kabel1.cz nebo www.něco.kabel1.cz). Máte-li však zájem i o tuto službu je potřeba email poslat asi v tomto znění:

Vzor: Žádám o zřízení emailu novak@kabel1.cz. Mé jméno je Antonín Novák. Bydlím v Lesní 777. Dále prosím o vytvoření adresy www.novak.kabel1.cz

Pokud již vlastníte ftp a nemáte zaregistrovanou doménu 3.řádu, vytvořte adresář html a tam si uložte vaší webovou prezentaci. Poté je nutné do prohlížeče zadat adresu ve tvaru www.kabel1.cz/~jmenouzivatele.

Př.: Pan Novák by použil www.kabel1.cz/~novak

Technické parametry pošty a ftp

Protokol Veřejná adresa Vnitřní adresa
POP3 pop3.kabel1.cz 10.1.1.2
IMAP imap.kabel1.cz 10.1.1.2
SMTP smtp.kabel1.cz 10.1.1.2
FTP ftp.kabel1.cz 10.1.1.2

POP3 je internetový protokol, který se používá pro stahování emailových zpráv ze vzdáleného serveru na klienta (počítač / mobilní telefon). POP3 server je serverem příchozí pošty vašeho poskytovatele e-mailové schránky..

IMAP protokol je další z řady protokolů, který můžete využít při nastavení pro příjem elektronické pošty. Na rozdíl od protokolu POP3 je IMAP optimalizován pro práci v dlouhodobě připojeném režimu, kdy zprávy zůstávají uloženy na serveru a průběžně se stahují, když jsou potřeba. Rozdíly zahrnují podporu pro práci více připojených klientů zároveň, uchovávání stavů zpráv na serveru, podporu více složek a prohledávání zpráv na straně serveru..

SMTP je internetový protokol určený pro přenos zpráv elektronické pošty, který zajišťuje doručení pošty. Dále též označení SMTP server je označení serveru odchozí pošty.

Poštovní klient je program, který zajišťuje odesílání zpráv a vybírání schránek.
Např. Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Opera a další.